Ovaj instrument, kao centralni nosioc ritma, igra ključnu ulogu u oblikovanju muzičkog iskustva. Njegovi udarci stvaraju puls koji može biti jednostavan i ritmički regularan ili kompleksan i nepravilan. Bubnjevi su prisutni u gotovo svim muzičkim žanrovima širom sveta, od rock-a, jazz-a i pop-a do etničke muzike. To ih čini univerzalnim instrumentom koji povezuje različite muzičke tradicije.
Pružamo personalizovanu nastavu koja je prilagođena tvom uzrastu, nivou znanja i muzičkim interesovanjima. Bez obzira na to da li si pre držao/la palice u ruci ili ne, mi se fokusiramo se na tvoje specifične potrebe kako bismo osigurali najefikasniji napredak.
Od jednostavnih beatova do složenih poliritmova, naučićeš sve što je potrebno za čvrstu i kreativnu ritam sekciju. Uz kombinaciju različitih udaraljki i inovativnih ritmičkih obrazaca, počećeš da stvaraš dinamične i upečatljive ritmove koji oplemenjuju melodiju.
Naučićeš različite tehnike i time ćeš izvući pun potencijal iz svog bubnja. Pored tehničkih aspekata, naglasak ćemo staviti i na interpretaciju i lični pečat, što će ti pomoći da razviješ svoj stil sviranja koji će se istaći u svakom muzičkom žanru.
Rudimenti su esencijalni gradivni blokovi bubnjarstva. Njihovo savladavanje ne samo da čini tvoje sviranje tečnijim, već ti omogućava da sviraš širok spektar ritmičkih varijacija. Kroz intenzivne vežbe, razvijaćemo tvoju preciznost, dinamiku i brzinu.
Pored osnovnih tehnika, fokusiraćemo se i na čitanje nota i notnih vrednosti, što će ti pružiti šansu da sviraš po partiturama i da razviješ svoje muzičko razumevanje. Takođe, posle nekog vremena ćeš početi da prepoznaješ ritmičke obrasce unutar pesama.
Kroz praktične vežbe, omogućavamo ti da sviraš sa bendom i različitim muzičkim sastavima. Ovo će ti pomoći da razviješ veštine saradnje, prilagodljivosti raznim formatima. Takođe, radimo na problemima sa tremom i strahom od javnog nastupa.
Zakaži svoj besplatan probni čas bubnjeva već danas
Profesor Nenad Kojić iza sebe ima bogatu biografiju. Rođen u Novom Sadu 19. januara 1985. Po završetku osnovne muzičke škole za klavir, počinje sa istraživanjem bubnjeva i udaraljki. Nekoliko godina kasnije, upoznaje eminentnog profesora udaračkih instrumenata Miroslava Karlovića uz čiju pomoć se susreće sa korenima perkusivnih instrumenata.
Muzičku karijeru započeo je sa nepunih 18 godina. "Berklee summer school" proglašava ga najboljim bubnjarem letnje škole u Peruđi 2005. Po završetku studija na dramskoj akademiji u Novom Sadu (dizajn zvuka), došao je na ideju i patentirao lični, hibridni instrument "Neshtophone" koji koristi i prezentuje u sastavu "Mr.Balloon".
Nastupao je sa sledećim umetnicima i sastavima: Marco Pignataro, Matilda Leko, Zvonimir Tot, Jelena Jovović, Dortmund Big-Band (dirigent Uwe Platt), Uwe Plath, Gothe institut Big-Band (dirigent Peter Herbolzmeier), Gregory Gaynar, Ivan Švager, NS Brass Orchestra (dirigent Fedor Vrtačnik), Peruggia-Berkllee ensemble (dirigent Mark White), Sanja Marković Brazilian Jazz Collective, Miša Blam, Max Kochetov, Vladana Marković, Svetlana Palada, Daniel Beja, Majamisty Trio, Igor Molnar Quartet, Akos Laki, Interplay, Space Umbrella, Mayoke Group, Mr. Balloon, Aleksandra Radović, Saša Vasić, Aleksa Jelić, Vlado Georgijev, Zafir Hadžimanov, Bisera Veletanlić, Fipa, Petar Jelić, The Blues Hammer, Blues Halters, Tanja Jovićević, Tijana Bogićević, Shanene, Billy The King, Zoran Šandorov, Milacopezzo, Bojana Stamenov, Maja Odžaklijevska, Sergej Ćetković, Jelena Tomašević, Slobodan Trkulja, IQ band, Aleksandar Sedlar, Azil 5, Bane Krstić, Studio Alektik, Cveta Majtanović, Madam Piano, Aleksandar Dujin, Vladimir Samardžić Trio, Rakila, Zdravko Čolić i drugi.
Kao kompozitor bio je angažovan i u predstavama: "Pradevojčica", "Lenora" i "Bure" u režiji Sonje Petrović. Kreirao je zvuk i zvučne efekte za pozorišnu predstavu “Parastos u belom” u režiji Petra Jovanovića.
Koordinator muzičkih radionica: "Climate for change 2012. Potsdam" (IVA Berlin), "Climate for change 2013." (IVA Berlin), "Uhvati ritam Balkana 2018. Bezdan", "Na putu ka muzici"- Valjevski Jazz festival.
Predaje bubnjeve u KC Sklonište od 2013. godine. Član je umetničkog saveta Novosadskog džez festivala od 2020, a angažovan je i kao Stage manager Novosadskog džez festivala od 2022. godine.
Individualni čas bubnjeva sa profesorom Nenadom Kojićem traje 60 minuta.
Imate opciju izbora između jednog ili dva časa nedeljno, u zavisnosti od vaših želja.
Nema potrebe za prethodnim iskustvom. Nastava je prilagođena svim nivoima, od početnika do naprednih polaznika.
U našoj školi imaš dostupane bubnjeve tokom časova, ali je lični instrument kod kuće preporučljiv za vežbanje.
Da, organizujemo redovne nastupe i koncerte, ali učestvovanje je dobrovoljno i zavisi od želje polaznika.
Časovi su prilagođeni uzrastu i pažljivo strukturirani kako bi bili interaktivni i edukativni za decu.
Ostavi nam podatke, a mi ćemo te ubrzo kontaktirati